HARCTUR Sp. z o.o.: 90-425 Łódź, ul. Piotrkowska 99 +48 426871278
Biuro Podróży Harctur Sp. z o.o. w Łodzi - wypoczynek i podróże

ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA i Kopalnia Soli w Bochni - zielona szkoła 5 dni

ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA - zielona szkoła 5 dni : 1 dzień: Przejazd Szlakiem Zabytków Techniki - Zakład Hutniczy w Maleńcu - zabytkowy zespół walcowni i gwoździarni z końca XVIII wieku. Żywe muzeum przemysłu z pracującymi maszynami. Do dyspozycji zwiedzających są hale walcowni i gwoździarni. Przyjazd do ośrodka. 2 dzień : Świętokrzyski GEO RAJ: Kielce. Europejska stolica historii Ziemi: Rezerwat przyrody Kadzielnia. Dolina Gadów w Kielcach. Spacer po Kielcach: Pomnik Dzika, Park Staszica, mini ZOO, Baszta Plotkarka, ulica Sienkiewicza - najpopularniejszy deptak Kielc. Chęciny. Średniowieczny Zamek z początku XIV wieku. Wejście na basztę, skąd roztacza się przepiękny widok na Góry Świętokrzyskie. Na Zamku Dolnym ekspozycja średniowiecznej broni i narzędzi tortur, każdy będzie mógł oddać strzał z łuku lub kuszy lub uwięzionym w dybach albo w gęsiorze. Wspaniała lekcja historii. 3 dzień : „Dzień Sportu i Rekreacji”, po śniadaniu rozgrywki sportowe, obiad, gra terenowa – podchody, ognisko z pieczeniem kiełbasek w ramach kolacji. 4 dzień : przejazd do Bochni – zwiedzanie trasy turystycznej Kopalni Soli: obejmuje najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska znajdujące się na poziomie IV August (176 m głębokości) i poziomie VI Sienkiewicz (223 m głębokości). W ich skład wchodzą unikalne komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, ekspozycje dawnych maszyn i urządzeń górniczych, kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami oraz zabawa w Parku Wodnym w Krakowie (70 min). 5 dzień: przejazd do Miedzianki. Góra z miedzi słynąca. To kolebka polskiego górnictwa kruszcowego. Kryje w sobie kilka km korytarzy, sztolnie, jaskinie oraz jedyną zachowaną w regionie wieżę wyciągową. W rezerwacie znajdziemy rzadkie okazy minerałów: malachitu i azurytu. W budynku po zlikwidowanej szkole podstawowej, otwarta została Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego. Znajdują się tam m.in. narzędzia używane w kopalni, zapalniki i lonty do kruszących skały materiałów wybuchowych, a także eksponaty z miedzi. O podtrzymywaniu górniczych tradycji świadczy też bogata kolekcja kufli, pamiątek po organizowanych w Miedziance z okazji Barbórki „Karczmach piwnych”. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Góry
Ziemia Świętokrzyska  z wypadem do Kopalni Soli w Bochni -  zielona szkoła

5 dni

TERMIN: do uzgodnienia


Zakwaterowanie :
Ośrodek Wczasowy "Wierna". Pokoje: 3, 4, 5 osobowe z łazienkami i balkonami. Na terenie ośrodka znajdują się: sala telewizyjna, taras, jadalnia, sala konferencyjna, bilard, ping pong, grill ogrodowy, basen kąpielowy (podgrzewana woda), plac zabaw, sklepik, parking, miejsce na ognisko, teren rekreacyjny z altankami i podestem tanecznym, boisko wielofunkcyjne: kort tenisowy, boisko do piłki nożnej halowej, boisko do siatkówki,piłki ręcznej i koszykówki.


Program :
1 dzień: Przejazd Szlakiem Zabytków Techniki - Zakład Hutniczy w Maleńcu - zabytkowy zespół walcowni i gwoździarni z końca XVIII wieku. Żywe muzeum przemysłu z pracującymi maszynami. Do dyspozycji zwiedzających są hale walcowni i gwoździarni. Przyjazd do ośrodka.
2 dzień : Świętokrzyski GEO RAJ: Kielce. Europejska stolica historii Ziemi: Rezerwat przyrody Kadzielnia. Były nieczynny kamieniołom. Malownicza Skałka Geologów, w której znajduje się 26 jaskiń w tym najdłuższa Szczelina Kadzielniańska o długości 180 metrów. Spacer po Kielcach: Pomnik Dzika, Park Staszica, mini ZOO, Baszta Plotkarka, ulica Sienkiewicza - najpopularniejszy deptak Kielc. Chęciny. Średniowieczny Zamek z początku XIV wieku. Wejście na basztę, skąd roztacza się przepiękny widok na Góry Świętokrzyskie. Na Zamku Dolnym ekspozycja średniowiecznej broni i narzędzi tortur, każdy będzie mógł oddać strzał z łuku lub kuszy lub uwięzionym w dybach albo w gęsiorze. Wspaniała lekcja historii.
3 dzień : „Dzień Sportu i Rekreacji”, po śniadaniu rozgrywki sportowe, obiad, gra terenowa – podchody, ognisko z pieczeniem kiełbasek w ramach kolacji.
4 dzień : przejazd do Bochni – zwiedzanie trasy turystycznej Kopalni Soli: obejmuje najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska znajdujące się na poziomie IV August (176 m głębokości) i poziomie VI Sienkiewicz (223 m głębokości). W ich skład wchodzą unikalne komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, ekspozycje dawnych maszyn i urządzeń górniczych, kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami oraz zabawa w Parku Wodnym w Krakowie (70 min).
5 dzień: przejazd do Miedzianki. Góra z miedzi słynąca. To kolebka polskiego górnictwa kruszcowego. Kryje w sobie kilka km korytarzy, sztolnie, jaskinie oraz jedyną zachowaną w regionie wieżę wyciągową. W rezerwacie znajdziemy rzadkie okazy minerałów: malachitu i azurytu. W budynku po zlikwidowanej szkole podstawowej, otwarta została Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego. Znajdują się tam m.in. narzędzia używane w kopalni, zapalniki i lonty do kruszących skały materiałów wybuchowych, a także eksponaty z miedzi. O podtrzymywaniu górniczych tradycji świadczy też bogata kolekcja kufli, pamiątek po organizowanych w Miedziance z okazji Barbórki „Karczmach piwnych”. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

CENNIK:

Cena od os przy 40 os Cena od os przy 30 os
1199 zł
1299 złCena obejmuje: koszty autokaru, pilota-przewodnika, ubezpieczenia NW w Polsce , noclegów oraz wyżywienia – śniadania, obiady i kolację lub jak w programie - pokoje 3,4,5 osobowe z łazienkami, wszystkie wstępy oraz atrakcje zawarte w programie.

 

Uwagi:

  • Ceny zostały skalkulowane dla 40 uczestników + 3 wychowawców gratis lub 30 uczestników + 2 wychowawców gratis.
  • Ceny skalkulowano z wyjazdem z Łodzi lub do 25 km od granic Łodzi.
  • Podane programy są ramowe. Dokładny program oraz miejsce, termin i godzinę zbiórki ustala się przy podpisywaniu umowy.
  • Programy, świadczenia oraz ilość uczestników i kadry można dowolnie modyfikować - wystarczy do nas wysłać e-maila z pytaniami - chętnie przygotujemy kalkulację pod konkretną grupę z jej wymaganiami.