HARCTUR Sp. z o.o.: 90-425 Łódź, ul. Piotrkowska 99 +48 426871278
Biuro Podróży Harctur Sp. z o.o. w Łodzi - wypoczynek i podróże

PODZIEMNE SKARBY BORUTY: ŁĘCZYCA-TUM-KŁODAWA 1 DZIEŃ

Wycieczka szkolna "PODZIEMNE SKARBY BORUTY": zwiedzanie siedziby diabła Boruty – Łęczycy po podziemne komory solne kopalni soli w Kłodawie. Tum : Archikolegiata - romańska kolegiata została wzniesiona w XI w. Słynie między innymi z przepięknego portalu o bogatej symbolice. Najmłodszych zainteresuje ślad diabelskich pazurów odciśnięty na południowej wieży kolegiaty. Łęczyca – starówka, kościół farny p.w. św. Andrzeja, fragmenty XIV-wiecznych murów obronnych wraz z basztą, barokowy klasztor i kościół OO. Bernardynów i pozostałości po klasztorze Dominikanów (dawne więzienie). Zamek - główna siedziby Boruty, od lochów po wieżę. Zamek Królewski jest siedzibą Muzeum, w którym mieści się jedna z większych w Polsce kolekcja rzeźby demonologicznej oraz wystawa etnograficzna. Widok z wieży zamkowej dopełnia obraz Łęczycy. Na zamku istnieje możliwość zorganizowania lekcji muzealnych z zakresu historii, etnografii, malarstwa, historii sztuki lub warsztatów plastycznych. Kopalnia Soli w Kłodawie (2,5 godz.) Program zwiedzania Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (100 sekund niezapomnianych wrażeń), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - patronki górników solnych. Zwiedzanie wyeksploatowanych komór solnych. Zapoznanie się z maszynami używanymi w podziemnym górnictwie solnym.

leczyca01 (Copy).jpg
799px-Tum_-_Kolegiata_01 (Copy).jpg
3805039 (Copy).jpg

"PODZIEMNE SKARBY BORUTY"

ŁĘCZYCA-TUM-KŁODAWA 1 DZIEŃ

TERMIN: do uzgodnienia

PROGRAM:

Zwiedzanie siedziby diabła Boruty – Łęczycy po podziemne komory solne kopalni soli w Kłodawie.

Tum : Archikolegiata - romańska kolegiata została wzniesiona w XI w. Słynie między innymi z przepięknego portalu o bogatej symbolice. Najmłodszych zainteresuje ślad diabelskich pazurów odciśnięty na południowej wieży kolegiaty.

Łęczyca – starówka, kościół farny p.w. św. Andrzeja, fragmenty XIV-wiecznych murów obronnych wraz z basztą, barokowy klasztor i kościół OO. Bernardynów i pozostałości po klasztorze Dominikanów (dawne więzienie). Zamek - główna siedziby Boruty, od lochów po wieżę. Zamek Królewski jest siedzibą Muzeum, w którym mieści się jedna z większych w Polsce kolekcja rzeźby demonologicznej oraz wystawa etnograficzna. Widok z wieży zamkowej dopełnia obraz Łęczycy. Na zamku istnieje możliwość zorganizowania lekcji muzealnych z zakresu historii, etnografii, malarstwa, historii sztuki lub warsztatów plastycznych.

Kopalnia Soli w Kłodawie (2,5 godz.) Program zwiedzania Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (100 sekund niezapomnianych wrażeń), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - patronki górników solnych. Zwiedzanie wyeksploatowanych komór solnych. Zapoznanie się z maszynami używanymi w podziemnym górnictwie solnym.

 

CENNIK:

Cena od os przy 40 os Cena od os przy 30 os
149 zł 179 zł

 

Cena wycieczki obejmuje: koszty autokaru, pilota lub przewodnika, ubezpieczenie NW.

Cena nie obejmuje: wstępów do zwiedzanych obiektów oraz innych wstępów.

Uwagi:

  • Ceny zostały skalkulowane dla 40 uczestników + 3 wychowawców gratis lub 30 uczestników + 2 wychowawców gratis.
  • Ceny skalkulowano z wyjazdem z Łodzi lub do 25 km od granic Łodzi.
  • Podane programy są ramowe. Dokładny program oraz miejsce, termin i godzinę zbiórki ustala się przy podpisywaniu umowy.
  • Programy, świadczenia oraz ilość uczestników i kadry można dowolnie modyfikować - wystarczy do nas wysłać e-maila z pytaniami - chętnie przygotujemy kalkulację pod konkretną grupę z jej wymaganiami.