HARCTUR Sp. z o.o.: 90-425 Łódź, ul. Piotrkowska 99 +48 426871278
Biuro Podróży Harctur Sp. z o.o. w Łodzi - wypoczynek i podróże T

GRECJA: PELOPONEZ-TOLO + ATENY - obóz młodzieżowy 12-18 lat,samolot, lato 2024

Akropol-Partenon.jpg
Akropol-Partenon.jpg
 • Miejsce:
  Grecja / Tolo
 • Wiek:
  12 - 18 lat
 • Transport:
  Samolot rejsowy
 • Drukuj ofertę:
 • Udostępnij:
01/GOS/24 16.07.2024 - 23.07.2024 4099.00 PLN rezerwuj
02/GOS/24 23.07.2024 - 30.07.2024 4099.00 PLN [ sprzedaż zablokowana ]

PELOPONEZ - usytuowany na południu, malowniczy półwysep a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji - tu wyraźnie można poczuć tajemniczą aurę przeszłości, tu żywi są bohaterowie greckich mitów. TOLO - turystyczna miejscowość położna ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Piaszczysta plaża, ciepłe i błękitne morze. Więcej informacji na stronie www.tolo.gr

GRECJA - PELOPONEZ - TOLO + ATENY  8 dni - 7 nocy
samolotem z Warszawy
obóz młodzieżowy  
wiek uczestników 13-18 lat

 

PELOPONEZ - usytuowany na południu, malowniczy półwysep a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji - tu wyraźnie można poczuć tajemniczą aurę przeszłości, tu żywi są bohaterowie greckich mitów.

TOLO - turystyczna miejscowość położna ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Piaszczysta plaża, ciepłe i błękitne morze. 

Więcej informacji na stronie www.tolo.gr

ZAKWATEROWANIE

Hotel ***/**** położony  w miejscowości TOLO do około 700 metrów od plaży. Do dyspozycji  uczestników  basen z bezpłatnymi leżakami. świetlica, kawiarnia, restauracja, świetlica TV. Pokoje  3, 4 -  os. z łazienkami z klimatyzacją w cenie. W pokojach 4 osobowych możliwe łóżko piętrowe. 

Ostateczna nazwa hotelu zostanie podana przez kontrahenta greckiego w maju 2024 po potwierdzeniu realizacji obozu. Będzie to jeden ze sprawdzonych hoteli: Flisvos***/Royal Flisvos****, Esperia***, Asteria****, Apollon***Zakros***,
KAUCJA ZWROTNA. Hotel pobiera od wszystkich uczestników kaucję zwrotną w kwocie 20 euro na wypadek szkód w pokojach. Depozyt jest zwracany na koniec turnusu w przypadku braku uszkodzeń czy zniszczeń.

WYŻYWIENIE

zgodnie z programem.  Ateny - 1 x śniadanie w hotelu. Tolo: 3 posiłki dziennie. Od obiadokolacji drugiego dnia do śniadania w dniu wyjazdu z hotelu + mały prowiant na drogę powrotną z hotelu.  Śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane. Lunche podawane w restauracji zewnętrznej w Tolo w formie lekkich posiłków wraz z wodą: pizza, spaghetti, lasagna, sałatki greckie itp. Woda do lunchy  i kolacji w cenie. Pozostałe napoje płatne dodatkowo.

PROGRAM: 
Dzień 1 
Zbiórka  na lotnisku Okęcie-Warszawa o godzinie 15.30. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Aten o godz. 18.20. Przylot na lotnisko  w Atenach o godz. 21.50. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd do hotelu w okolicach Aten ok. 23.00-23.30. Nocleg. UWAGA: Ze względu na późne godziny lotu w tym dniu nie ma obiadokolacji.
Dzień 2 
Śniadanie. Przejazd do centrum Aten, zwiedzanie z przewodnikiem polskojęzycznym: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, Plaka, Świątynia Zeusa, Plac Omonia. Ponadto zobaczymy stadion Kalimarmaro, czyli Stadion Olimpijski (z zewnątrz), gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej, antyczne budowle na Akropolu, Świątynia Nike, ruiny Partenonu- Świątynia Ateny Partenos, monumentalna brama Propyleje, Erechtejon oraz świątynie Ateny Nike i Łuk Hadriana. Przejazd do hotelu na Peloponezie, po drodze krótki postój przy Kanale Korynckim. Obiadokolacja w hotelu. Zakwaterowanie w hotelu *** w miejscowości Tolo.
Dzień 3
Śniadanie. Dzień wolny, plażowanie – zabawa na plaży. Lunch. Po południu wycieczka piesza na starożytne Asini, gdzie zobaczymy pozostałości starożytnej twierdzy wraz z murami cyklopimi. Obiadokolacja.
Dzień 4 
Śniadanie. Dzień wolny plażowanie – zabawa na plaży lub na basenie. Lunch. Obiadokolacja. Wieczorna wycieczka piesza na zachód słońca na wzgórze z kościołem Agia Kyriaki, z którego rozciąga się piękny widok na zatokę.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd na całodzienną wycieczkę ARGOLIDA z polskojęzycznym przewodnikiem. Zwiedzanie Myken: muzeum, Brama Lwic, Cytadela, Skarbiec Atreusa zwany grobem Agamemnona. Przejazd do Epidauros - najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką, Sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa. Przejazd do Nafplio - pierwszej stolicy odrodzonej Grecji ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami, Plac Syntagma. W trakcie wycieczki lunch w miejscowej restauracji. Powrót do Tolo, obiadokolacja w hotelu.
Dzień 6
Śniadanie. Dzień wolny plażowanie – zabawa na plaży lub na basenie. Lunch. Po południu i wieczorem zajęcia sportowe i animacyjne. Obiadokolacja.
Wycieczka fakultatywna dla chętnych:
Całodzienny rejs statkiem na wyspy Hydra oraz Spetses z krótkim pobytem na każdej z wysp.
Cena ok. 40 -50 €/os. Wycieczka będzie realizowana przy grupie minimum 20 osób chętnych
Dzień 7
Śniadanie. Dzień wolny plażowanie i odpoczynek przy basenie. Lunch. Po południu i wieczorem zajęcia sportowe i animacyjne. Obiadokolacja. Dla chętnych wyjście na dyskotekę do miejskiego klubu (bilet dodatkowo płatny około 10 euro).
Dzień 8 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Około godziny 11.00 transfer z hotelu na lotnisko w Atenach. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Aten o godz. 15.55. Przylot do Warszawy ok. godz. 17.30 (czasu polskiego). Odbiór uczestników przez rodziców.

Wycieczka fakultatywna dla chętnych:
Całodzienny rejs statkiem na wyspy Hydra oraz Spetses z krótkim pobytem na każdej z wysp.
Cena ok. 40 -50 €/os. Wycieczka będzie realizowana przy grupie minimum 20 osób chętnych

Wyjście do dyskoteki/klubu - około 10 euro/wejście

samolot rejsowy Warszawa Okęcie – Ateny – Warszawa Okęcie. Greckie linie lotnicze AEGAN AIRLINES.  

Godziny lotów do potwierdzenia najpóźniej na  48 godzin przed rozpoczęciem imprezy.

UWAGI:
Pasażer może wziąc na pokład 1 sztukę bagażu rejestrowanego do 20 kg oraz 1 sztukę bagażu podręcznego do 5 kg wg warunków przewoźnika.

miejsce adres wyjazd powrót cena
Warszawa Okęcie 18:00 17:00 0,00 zł.
Uwagi: duży bagaż rejestrowany 20 kg + 5 kg w cenie

Kadra: pilot-kierownik, wychowawcy, miejscowa opieka medyczna, grecki ratownik na plaży.
Ubezpieczenie: ubezpieczenie WIENER TU S.A – KL (30 000 € z chorobami przewlekłymi i leczeniem Covid-19 w cenie), NW (3500 €), bagaż (400  €).

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy Signal Iduna Polska – 150 zł/os- wariant standard lub 200 zł/os – wariant rozszerzony o COVID-19 i kwarantannę *

Ogólne Warunki Uczestnictwa ubezpieczeń (do wglądu lub pobrania):

WIENER_OWU_Ubezpieczeni_w_podroży (NW, KL, OC, bagaż)
OWU Kosztów Imprezy Turystycznej "Bezpieczne Rezerwacje" Signal Iduna S.A.

*  Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji stanowI odrębny produkt w postaci polisy zawartej z Ubezpieczycielem w ramach umowy generalnej Harctur Sp. z o.o. i nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji przez klienta z wyjazdu lub odwołania turnusu przez organizatora.


Opłata programowa:  Na realizację programu w Grecji należy przygotować kwotę 80-90 euro ( opłata obligatoryjna) + depozyt/kaucja na wypadek zniszeczeń w hotelu 20 euro. Opłaty obowiązkowe u rezydenta/kierownika na zbiórce na lotnisku lub w hotelu w Grecji.

Uwagi:

 • uczestnicy powinni posiadać wypełnioną kartę kwalifikacyjną, paszport lub dowód osobisty, strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania z filtrem. podczas podróży jedzenie we własnym zakresie.
 • zalecane minimalne kieszonkowe ok.100 €.
 • pasażer może wziąć na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 20 kg oraz 1 sztukę bagażu podręcznego do 5 kg wg warunków przewoźnika AEGAN  AIRLINES.
 • zalecamy zabranie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
 • W drugim terminie 02/GOS/24, kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Najpierw może być pobyt  w Tolo a na koniec nocleg w Atenach. Potwierdzenie nastąpi w maju 2024.

Cena obejmuje:

 • przelot samolotem,
 • 1 nocleg w  hotelu w Atenach w hotelu**/***, 7 dni pobytu /6 noclegów w hotelu *** w Tolo,
 • wyżywienie wg programu + suchy prowiant na drogę powrotną,
 • ubezpieczenie WIENER TU S.A – KL (30 000 € z chorobami przewlekłymi i leczeniem Covid-19 w cenie), NW (3500 euro), bagaż (400  euro),
 • opiekę pedagogiczną, opiekę pilota-przewodnika,
 • obowiązkową dopłatę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości 10 zł oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego w kwocie 10 zł, podatek VAT marża

  Cena nie obejmuje:
 • transferów autokarem,
 • opłat za lokalnych przewodników polskojęzycznych, opłat klimatycznych, opłat rezerwacyjnych za wstępy do zwiedzanych obiektów w oraz programu fakultatywnego. 

  Na powyższe opłaty programowe należy przeznaczyć kwotę 80-90 euro (opłata obligatoryjna) + depozyt/kaucja na wypadek zniszeczeń w hotelu 20 euro. Opłaty obowiązkowe u rezydenta/kierownika na zbiórce na lotnisku lub w hotelu w Grecji.  Pozostałe bilety wstępu i imprezy fakultatywne dla chętnych.
 1. gwarancja niezmienności ceny: 99.00 PLN
 2. Rezygnuję z ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: bez dopłaty
 3. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji Signal Iduna: 150.00 PLN